• 30 lipca 2014
  • 31 lipca 2014
  • wyświetleń: 11161

Weronika wicemistrzynią Europy!

Podczas odbywających się w Asyżu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Boksie Kobiet Polskę reprezentowała Weronika Pławecka - zawodniczka MOSM Tychy - 15-letnia mieszkanka Goczałkowic-Zdroju.

W turnieju wystąpiło 14 zawodniczek wyselekcjonowanych przez trenera Tomasza Różańskiego. Podopieczna Ryszarda Dziopy, Weronika Pławecka walczyła w kategorii do 75 kg. Zawodniczka MOSM Tychy w pierwszej walce pokonała reprezentantkę Słowenii - Emę Kozin. Pewna wygrana na punkty dawała Weronice brązowy medal, który jednak jej nie zadowalał.

Weronika Pławecka wicemistrzynią Europy - 19-28.07.2014 · fot. MOSM Tychy

W pojedynku o finał mieszkanka Goczałkowic pokonała węgierkę Fanni Szokol. W walce o złoto z Turczynką Busenaz Surmenali, Weronika pokazała "pazur" i udowodniła spore umiejętności bokserskie, dzięki czemu obserwatorzy określili walkę mianem dobrego widowiska. Jednak tym razem 15-letnia goczałkowiczanka musiała uznać wyższość doświadczenia i rutyny nad walecznością i ambicją.

Turniej we Włoszech zgromadził 202 zawodniczki w 26 krajów, w tym: Anglii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Rosji, Szwecji, Turcji, Węgier i Włoch. Młodziutkie Polki zdobyły łącznie 11 krążków, w tym: 3 złote, 4 srebrne oraz 4 brązowe. W klasyfikacji drużynowej zajęły 2. miejsce.